Typowe życie

5 zdań, które wypowiadasz codziennie ale nie zawsze się do nich stosujesz

1. Dziś pójdę wcześniej spać

Znasz to uczucie zmęczenia wieczorem po całym dniu pracy/szkoły? Budzisz się rano niewyspany po 5-6 godzinach snu, przeklinając poprzednią noc? Założę się o stówkę (zapraszam), że wiesz co to znaczy. Otwierając rano oczy, myślę od razu „dziś się wcześniej położę”. Różnie to wychodzi. Tak naprawdę kładę się spać o przyzwoitej porze od święta. A jak wiadomo, przez niedospanie mamy zepsuty cały dzień, nasz mózg pracuje na niskich obrotach, więcej jemy.

Tip: Pozałatwiaj wszystkie ważne sprawy wcześniej. Wyłącz wszystkie zbędne rzeczy. Ustal sobie, że wieczór to Twój czas, który przeznaczasz na wyluzowanie. Umyj się, połóż do łóżka. Poczytaj książkę, wypij herbatkę, pomedytuj. Szybko zaśniesz. Nie myśl o zbędnych rzeczach. Od tego jest dzień.

2. Od dziś dieta

Ja jestem na paru dietach, bo jedną się nie najadam. Codziennie zdajemy sobie sprawę, że pora zacząć zdrowiej się odżywiać, po to żeby utrzymać dobrą kondycję naszego ciała. Ale zwyczajnie nam się nie chce tego robić. Np. będąc na mieście potrzebujemy coś szybko przekąsić, a szybko nie znaczy zdrowo. To też zależy od tego, iż trudno wprowadzić w nawyk zdrowe jedzenie.

Tip: Wiem, że Ci się nie chce, ale gdybyśmy się do niczego nie zmuszali to nasz świat by dawno upadł, więc rób sobie domowe jedzonko do pudełka i zabieraj ze sobą. Staraj się unikać fast food’ów i słodyczy. Jeśli jednak się łamiesz, wyobraź sobie zdrową i fit wersję siebie. Od razu lepiej.

3. Dziś zrobię coś super

Tak, i ta nadzieja, że to właśnie dzisiaj odmieni się Twój los. Zrobisz coś super, wygrasz na loterii, znajdziesz miłość swojego życia. Czekasz, aż coś się wydarzy. Cóż, nadzieja umiera ostatnia. Znów przebimbasz dzień na głupoty, nie robiąc nic nadzwyczajnego. I tak to leci sobie to życie…

Tip: Po pierwsze – zacznij od siebie wymagać więcej. Po drugie – traktuj każdy dzień jak wyzwanie (nie w tym sensie, że kolejny dzień trzeba jakoś przetrwać). Po trzecie – zaplanuj sobie dzień, wyznaczając sobie osiągalne cele. Organizacja pomaga w… ogarnięciu się! Powiedz sobie, że dziś będzie ten wyjątkowy dzień. Co masz zrobić jutro, zrób dziś.

4. Ostatni … (dokończ zdanie)

Papieros/piwo/kostka czekolady/itp. Codziennie jest jakiś ostatni. Często temu towarzyszy zdanie „Od jutra”. Szczególnie trudno jest się przestawić przy nałogach. Nie jesteśmy w stanie z dnia na dzień tak po prostu zostawić wielu rzeczy.

Tip: Ciężko jest się oderwać od czegoś, powiedzmy, dobrego (w naszym odczuciu). Dlatego stopniowo przerzucaj się na coś innego. Przyzwyczajaj swój organizm. Chyba, że wolisz skok na głęboką wodę. Powiedz sobie, że ten ostatni raz na zawsze. To jak zerwanie z ukochaną osobą. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Terapia szokowa potrafi zdziałać cuda.

5.  Dzisiaj się ogarnę

To znaczy: dzisiaj dorosnę i będę nadzwyczajnie ogarnięty. Jest to troszkę podsumowanie tych wszystkich punktów powyżej. Obiecujemy sobie, że będziemy dziś intensywnie działać, przeciwstawiając się trudnościom życiowym. A potem kładziemy się, zwijając w kocyk, krzycząc „Mamo, pomóż!”.

Tip:  Nie bój się życia. I tak kiedyś przyjdzie czas żeby dorosnąć. Staraj się na bieżąco rozwiązywać sprawy. Pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc kogoś bliskiego. Zawsze jakoś to będzie. Musi być.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *