Typowe życie

Blogmas #4: Święta przed ekranem

Przychodzi taki moment, gdy już cała rodzina naje się świątecznymi przysmakami i podyskutuje o polityce, i czas na posadzene swojej osoby na kanapie, przed telewizorem, w świąteczny wieczór. To nie jest nic nadzwyczajnego. Nie będę tego negować, ponieważ rzadko się zdarza usiąść całą rodziną w jednym miejscu, odpocząć, odetchnąć. A nic tak nie jednoczy jak wspólne oglądanie telewizji. Albo Youtuba. Trzeba iść z duchem czasu, nie?. Nie przedłużając – przedstawiam Wam listę moich ulubionych filmów świątecznych, które w miarę możliwości oglądam co roku.

1. To właśnie miłość / Love Actually (2003)

Jeśli ktoś by mnie zapytał, która komedia romantyczna jest moją najukochańszą, to odpowiedziałabym: 

Love_Actually_movie
Love_Actually_movie

10 miłosnych historii, których akcja dzieje się w Londynie. Komediowe podejście pokazuje jak bardzo ważna jest… właśnie miłość. Wspaniali aktorzy, tacy jak: Colin Firth, Hugh Grant, Liam Neeson.

2. Family Man / The Family Man (2000)

Wzruszająca i zabawna komedia romantyczna, gdzie samotny biznesman (Nicolas Cage) budzi się pewnego dnia w roli ojca i męża. Próbuje wrócić do swojego poprzedniego życia ale mu się to nie udaje.

family man

3.  W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju / Christmas Vacation (1989)

Rodzina Griswoldów. Postanowienie urządzenia idealnych Świąt Bożego Narodzenia. Prześladujący Pech. Zabawne Sytuacje. Czyli typowe święta.

W krzywym źwierciadle

4. Kevin sam w domu / Home Alone (1990)

Krótko: Co to za Święta bez Kevina? Tu już chyba nie muszę mówić, że wszyscy znamy na pamięć, jak pozostawiony przez rodziców Kevin, próbuje uporać się z włamywaczami.

Home_alone_poster

Pages: 1 2

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *