Typowe życie

Halo, tu antyporadnia #2: Czyli jak przetrwać jesień/zimę

Dawno nic nie było z serii Antyporadnia (gdyż jest to początkujący temat), dlatego dziś przedstawię Wam moi kochani, jak przetrwać burzliwy ale za to piękny okres jesienno-zimowy. Mam nadzieję, że te parę porad pomoże Wam w egzystencji, a wręcz do niej jeszcze bardziej zachęci. Zapraszam.*

1. Owiń się kocem, nikt Cie nie znajdzie

Cóż… jesień z zimą trwają dość długo zanim ujrzymy pierwsze przebiśniegi. Czas ciągnie nam się niemiłosiernie przez to parę miesięcy. Dlatego wychodzę naprzeciw temu z nowym przepisem: owiń się w koc i przeczekaj. Śpiąc mamy wrażenie, że czas nam leci szybciej. Tym razem też się to sprawdzi. Poza tym nie będziemy oglądać otaczającego nas świata i ewentualnie ludzi. Zawijając się w kocowego naleśnika będzie nam ciepło i bezpiecznie.

 2. Absolutnie nie szukaj zainteresowań

Teraz, gdy za oknem ponura pogoda a Ty nie masz ochoty nawet wstać z łóżka, miałbyś jeszcze robić coś dodatkowego? Wykluczone. Robienie rzeczy jest nieciekawe. Trzeba poświęcić cząstkę siebie na jakieś zainteresowania. Już nie wspomnę o szukaniu nowego hobby. Mówię Wam, strata czasu.

3. Stroń od ludzi

Przyjaciele Cie wyciągają na piwo, a Ty już zrobiłeś swój naleśnik z koca? Odpisz im grzecznie, że jesteś zajęty cały wieczór i dziś nie możesz sobie pozwolić na wyjście. Będąc z ludźmi trzeba rozmawiać, i przynajmniej udawać, że się dobrze bawisz. W domu, czy tam w łóżku, nie masz ludzi. Wybór należy do Ciebie. Poza tym na zewnątrz jest zimno, jeszcze się przeziębisz.

4. Choróbska

A propos przeziębienia – staraj się nie wspomagać swojego układu odpornościowego dodatkowymi składnikami. Przetrwałeś już tyle chorób, więc po co kolejny raz zapobiegać. Ewentualnie nie przejmuj się potem, że kichasz i kaszlesz jak wariat, nawet przy ludziach.

5. Nie ubieraj się ciepło

Wiadomo jakie to uciążliwe nosić parę kilogramów na sobie, złożonych z swetrów, kurtki, czapki, szalika, rękawiczek etc. Dlatego zamiast to wszystko nosić, włóż cieniutką kurteczkę! Co Ci się może takiego stać. Oczywiście, licz na to że nie będziesz długo przebywać na zewnątrz. Albo pociesz się z tym, że z roku na rok zimy w Polsce są coraz cieplejsze. Jakoś to będzie.

6. Nie ciesz się pięknem otaczającej Cie aury

Narzekaj na wszystko. Na zimno, na ludzi, na śnieg, na liście… Na co Ci się żywnie podoba. Wyrzuć z siebie żal, jaki się w Tobie dusi. Jesień i zima wcale nie są takie piękne. Nie chłoń z zewnątrz magii tych dwóch pór roku, bo jeszcze staniesz się szczęśliwym człowiekiem.

*Uwaga! Wszystko to piszę z dystansem. Zastanów się dwa razy zanim przeczytasz i weźmiesz na serio!

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *